Zīme – atslēga starp apziņu un zemapziņu, grafisks simbols ar dziļu jēgu. Jau no seniem laikiem cilvēki ir izmantojuši zīmes un zīmju kombinācijas-rakstus saziņai, rotājumos un citiem nolūkiem. Zīme pati par sevi ir grafisks attēls, ko uztver gan apziņa, gan zemapziņa.
Zīme var kalpot arī kā simbols ar noteiktu jēgu vai nozīmi. Pēc mākslinieka un latvju rakstu un zīmju pētnieka Valda Celma domām, zīme ir kā starpnieks, kas palīdz nodibināt attiecības ar pasaules galvenajiem spēkiem un uztvert informāciju, “atslēgt durvis” uz citām dimensijām. Arī Tu vari piekļūt šīm atslēgām, kad esi tam gatavs. Mums katram ir sava unikāla enerģētika un īpašas attiecības ar dažādām redzamām, uztveramām un sajūtamām zīmēm, simboliem, cipariem.

Nodarbībās radoši darbosimies ar mūsu tautas tradicionālajām zīmēm (dažkārt dēvētām arī par baltu zīmēm), to elementiem un kopām, pēc noteiktas shēmas izveidosim individuālo zīmi – savu, kāda sava īpaša notikuma, savu vecāku izvēlēto, no senču dzimtas saņemto zīmes mantojumu vai partnera senču dzimtas zīmi. Tad izpētīsim izveidotās zīmes, iegūsim informāciju par biežāk sastopamo zīmju populārākajām nozīmēm un to pielietojumu, kā arī iepazīsimies ar principiem par zīmju kombinēšanu un rakstu veidošanu no vairākām zīmēm.
Rezultātā katrs būs izveidojis savu individuālo baltu zīmi un izvēlējies sev piemērotākās krāsas.

Nodarbību cikls ietver 3 nodarbības, katra ilgst aptuveni 2 h grupā vai 1 h individuāli. Katru nodarbību var apmeklēt arī atsevišķi. 

Nodarbībām, nometnēm, radošiem semināriem un tamlīdzīgiem pasākumiem iespējams veidot īpaši pielāgotu programmu, sākot no 2 h.

Zīmi ir iespējams iespējams arī pasūtīt atsevišķi, uzrakstot par to e-pastā laikariti@audemio.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *