Šķiet, ka ikvienam darbā ir gadījies nonakt krustceļu sajūtā – uz kuru pusi tālāk virzīties (un vai vispār virzīties…). Karjeras un izaugsmes iespējas, pārdomas, vai turpināt būt darba ņēmējam vai uzsākt savu uzņēmējdarbību, izaicinošs projekts, vēlme kardināli mainīt visu savu darba dzīvi, kāpt uz augšu, iet uz sāniem, palikt uz vietas vai pakāpties atpakaļ, lai mainītu virzienu – tie ir tikai daži no “lielo lēmumu” brīžiem. 

Tad, kad pienāk TAS brīdis, kad ir jāpieņem lēmums – dažkārt tas ir vieglāk par vieglu, bet dažkārt īsti nevar saprast, kas būtu labāk, izdevīgāk, ātrāk, vērtīgāk, vienkāršāk…. Tad mēs skaidrāk varam iejusties un izprast tās tautumeitas dilemmu, kura “stundu stāvu domādama, kam lai sēžu kamanās”. Jo mēdz būt tā, ka visas iespējas ir līdzvērtīgas, bet neviena nav ideāla, un tad ir grūti izlemt par “vislabāko labumu” vai “vismazāko ļaunumu”.

Kā rāda TNS 2016.gadā veiktais pētījums par strādājošo apmierinātību ar darbu, tikai 13% no aptaujātājiem ir kopumā ļoti apmierināti ar savu pašreizējo darbu. Pētot sīkāk iemeslus, kas ir pamatā lēmumam par labu darba maiņai, lielāks atalgojums izrādās visnozīmīgākais faktors (64%). Nākamie trīs biežāk minētie iemesli ir:

  • personīgie apsvērumi, piemēram, ģimenes stāvoklis, veselība, vecums u.c. (24%);
  • labāki piedāvātie labumi un bonusi (22%);
  • labākas personiskās un profesionālās izaugsmes iespējas (21%).

Mēdz būt arī tā, ka viss it kā norāda uz pareizo lēmumu, bet iekšēji kaut kas bremzē to pateikt skaļi un doties uz priekšu. Un vēl mēdz būt tā, ka prāts saka vienu, bet sirds tiecas pēc kaut kā cita. Un tad ir arī kārdinājums, kas pamazām pāraug iekšējā nepieciešamībā uzsākt kaut ko jaunu, kaut ko SAVU. Pārdomas par atbildību – pret sevi un citiem, uzņemtajām saistībām, iespējamiem ieguvumiem un zināmiem un nezināmiem riskiem… 

Ja Tev tāda situācija ir pazīstama un aktuāla, iespējams, Tev varētu noderēt supervīzija kā atbalsts, lai paskatītos uz savu situāciju no malas. Ja vēlies uzzināt vairāk par to, kas ir supervīzija un kā to var izmantot savai profesionālajai attīstībai un personiskajai izaugsmei, vari lasīt šeit.

Lai izdodas pieņemt vislabāko iespējamo lēmumu konkrētajā situācijā un konkrētajā brīdī!